11 listopada 2016

W POGONI ZA CZYSTOŚCIĄ I PIĘKNEM BAŁTYKU POPŁYNIEMY NA ALANDY

 

Rejs rozpoczniemy w naszej żeglarskiej stolicy - Gdynii. Popłyniemy na północ, odwiedzając bałtycki standard - Visby ale to dopiero początek naszego rejsu! Zależy nam na jak najszybszym wpłynięciu w szkiery i dotarciu do archipelagu Wysp Alandzkich, więc nie będziemy tracić czasu w drodze na północ, im dalej tym będzie piękniej. Będziemy przemieszczać się jachtem między niewielkimi, zielonymi wysepkami, na których stoi mnóstwo małych, malowniczych domków, gdzie ludzie od wielu pokoleń żyją w zgodzie z morzem. 

Podejście do Sztokholmu to bardzo dobre ćwiczenie nawigacyjne, trzeba bardzo uważać żeby nie nadziać się na jedną z tych zielonych wysepek, bądź na inną schowaną tuż pod powierzchnią wody. Pod okiem kapitana będziecie mieli okazję zaplanować wejście przez Szkiery do stolicy Szwecji. Cały czas będziemy mieli okazję do podnoszenia naszych żeglarskich umiejętności, nabieżniki, znaki nawigacyjne, to chleb powszedni w tej części Bałtyku. 

Po odwiedzeniu hałaśliwej stolicy poszukamy spokoju tym razem pośród alandzkich wysepek. Większość z nich jest niezamieszkała, na większości nie ma nic, czego w takim razie będziemy tutaj szukać? Właśnie tego! Będziemy rozkoszować sie pięknem, ciszą i spokojem tych wysp. Będziemy żeglować, łowić ryby, skorzystamy z sauny aby po chwili zanurzyć się w chłodnych wodach Bałtyku, będziemy chłonąć naturę w jej czystej, nieskażonej postaci...taki plan...Alandy są zwane perłą Bałtyku i z pewnością tą perłą są. Koniec rejsu zaplanowaliśmy w fińskim Turku, skąd kolejna załoga popłynie na południe z powrotem do Polski. 

 

MarienhamnVasa museum

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Elan 50 Impression z 2016 roku mieszczącym w 5 kabinach i messie 12 osób. Na pokładzie 2 łazienki z prysznicami. Ta praktycznie nowa jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam maksimum komfortu podczas naszego rejsu. 

 

Elan 50 imageElan 50 insideElan 50 outsideElan 50 layout

 

Rejs Gdynia - Turku poprowadzi: KJ Wojtek Kosiba

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC 

Koszt kojowego: PLN (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 450 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 Przelot z Turku:

 

BEZPOŚREDNIO Wizzair do Gdańska 27.08.2017 (1305 - 1330) - 39,99 EUR 

Ceny lotów aktualne na dzień 04.11.2016

 

Noc z soboty 26.08 na niedzielę 27.08.2017 proponujemy spędzić w hostelu na statku, zacumowanym przy morskim nabrzeżu w Turku. Hostel jest zarezerwowany dla wszytkich chętnych. Koszt noclegu ze sniadaniem 150 PLN. 

LINK DO STRONY O HOTELU>>>

 

 

Jak się zapisać? Napisz maila  office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.

 

 


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, czeka nas dużo żeglowania:

 

Gdynia - Visby - 210 Mm

Visby - Sztokholm - 150 Mm

Sztokholm - Marienhamn (Alandy) - 80 Mm

Marienhamn (Alandy) - Turku - 100 Mm

RAZEM - 540 Mm

 

Trasa rejsu Gdynia-Sztokholm-Alandy-Turku 2017

REJS - Gdynia - Sztokholm - Alandy - Turku z Navigarecharter 19-26.08.2017

Jacht Beneteau 50

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

Czartery jachtów