11 listopada 2016

MOCNE UDERZENIE NA POCZĄTEK REJSU, PERŁA BAŁTYKU - ALANDY

 

Rejs rozpoczniemy w fińskim Turku. Po wieczorze integracyjnym jeszcze przed rozpoczęciem rejsu przejmiemy jacht od poprzedniej załogi. Da to możliwość poznania się i wymiany doświadczeń oraz posłuchania "morskich opowieści" od uczestników pierwszego etapu wyprawy.

 

Pierwszym portem tego rejsu będzie Uto położone na maleńkiej wysepce z małymi kolorowymi domkami, to prawdziwy smak tego archipelagu. Znajdziemy tu bogate w rybę morze, do tego ciszę i spokój. Będziemy się tym rozkoszować żeglując pomiędzy wysepkami, ucząc sie nawigacji, wykorzystania map, interpretacji znaków nawigacyjnych. Nie ma lepszego akwenu treningowego dla żeglarzy na naszym Bałtyku. Kardynałki, znaki wynaczające tor wodny, nabieżniki, tego wszystkiego jest tutaj pod dostatkiem.

 

Przedzierajac się pomiędzy wyspami Alandów trafimy do stolicy - Marienhamn. Tutaj znajdziemy nieco więcej miejskiego życia, ale to tylko przystanek na trasie naszego rejsu. Płyniemy dalej w kierunku Sztokholmskich Szkierów, kolejne zadania nawigacyjne przed nami, kolejne trudne decyzje, którędy popłynąć, jak minąć się w wąskim przesmyku ze zbliżającym się z naprzeciwka wielkim jak wieżowiec promem. Trafiamy w końcu do centrum stolicy Szwecji, tutaj zwiedzamy zjawiskowe muzeum Vasa, odwiedzamy starówkę. Ok, koniec rozpusty i wielkomiejskiego życia, wracamy w szkiery i do naszych zadań nawigacyjnych. Po wyjściu na otwarte morze płyniemy  na południe w kierunku Kalmarsund. Stąd już tylko jeden długi skok i rzucimy cumy w Gdynii, stolicy żeglarskiej Polski. 

 

Zachód słońca na BałtykuSztokholmskie Szkiery

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Elan 50 Impression z 2016 roku mieszczącym w 5 kabinach i messie 12 osób. Na pokładzie 2 łazienki z prysznicami. Ta praktycznie nowa jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam maksimum komfortu podczas naszego rejsu. 

 

Elan 50 imageElan 50 insideElan 50 outsideElan 50 layout

 

Rejs poprowadzi: KJ Grzesiek Wolny

 

Koszt kojowego: PLN (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 450 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 Przelot do Turku:

 

BEZPOŚREDNIO Wizzair z Gdańska 25.08.2017 (1000 - 1230) - 169 PLN 

Ceny lotów aktualne na dzień 04.11.2016

 

Noc z piątku 25.08 na sobotę 26.08.2017 proponujemy spędzić w hostelu na statku, zacumowanym przy morskim nabrzeżu w Turku. Hostel jest zarezerwowany dla wszytkich chętnych. Koszt noclegu ze śniadaniem wynosi 150 PLN. 

LINK DO STRONY O HOTELU>>>

 

Jak się zapisać? Napisz maila  office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.

 


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, czeka nas sporo żeglowania:

 

Turku - Uto - 60 Mm

Uto - Marienhamn - 55Mm

Marienhamn - Sztokholm - 80 Mm

Sztokholm - Visby - 150 Mm

Visby - Gdynia - 210 Mm

RAZEM - 555 Mm

 

Trasa rejsu Turku - Gdynia

REJS - Turku - Uto - Marienhamn - Sztokholm - Kalmar - Gdynia z Navigarecharter 26.08 - 02.09.2017

Jacht Beneteau 50

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

Czartery jachtów